Operacja prostaty laserem

Operacja prostaty laserem holmowym, a laser zielony

operacja prostaty laserem

Operacja prostaty laserem holmowym a zielonym

Jak wynika ze statystyk, na niezłośliwy przerost prostaty cierpi w naszym kraju co drugi mężczyzna po 60 roku życia. Jeszcze do niedawna, leczono mężczyzn jedynie farmakologicznie - dopiero niedawno przeprowadzona została pierwsza operacja prostaty laserem. Taką operację można wykonać m.in. laserem holmowym lub zielonym. Czym różnią się poszczególne operacje? Dowiedz się!

Zielony laser - jak wygląda operacja?

Operacja prostaty laserem zielonym przeznaczona jest przede wszystkim dla tych pacjentów, którym dokuczają silne dolegliwości dyzuryczne na skutek przerostu gruczołu krokowego. Zabieg jest w stanie zapewnić mężczyźnie powrót do pełnej aktywności zawodowej oraz seksualnej, nawet kilka dni po zabiegu. Światła lasera pochłaniane jest przez oxyhemoglobinę krwinek czerwonych a towarzyszący efekt termiczny wywołuje natychmiastowe zamykanie naczyń krwionośnych i odparowanie tkanki z prostaty. operacja prostaty laserem zielonym wykonywana jest w znieczuleniu, bez cięcia chirurgicznego. Efekt możemy zauważyć nawet w ciągu kilku dni.

Operacja laserem holmowym - co i jak?

Zabieg wykonywany przy pomocy lasera holmowego jest minimalnie inwazyjną terapią przerośniętego gruczoły krokowego. Zapewnia jednak skuteczne leczenie - usuwa cały fragment zmienionego gruczołu i jednocześnie pozwala zachować usuniętą tkankę. Operacja prostaty laserem holmowym to rozwiązanie dla mężczyzn posiadających kamice pęcherza moczowego, nawrotowe infekcje czy przeszkodę podpęcherzową w odpływie moczu. Takie laserowe rozbijanie kamieni jest najlepszym wyjściem w takiej sytuacji.

Operacja prostaty

Operacja polega na radykalnym i całkowitym usunięciu gruczolaka stercza. Czas rekonwalescencji jest na szczęście krótki. Pacjent bardzo szybko dochodzi do siebie i wraca do pełnej sprawności - efekt możemy zauważyć nawet po kilku dniach. Laserowa operacja prostaty jest świetnym rozwiązaniem. Warto się na nią zdecydować, jeśli mamy styczność z jakimikolwiek wskazaniami do wykonania tego zabiegu. Nie bez powodu coraz więcej osób decyduje się na to rozwiązanie.

operacja prostaty laseremoperacja prostaty laserem zielonymoperacja prostaty laserem holmowymlaserowe rozbijanie kamienilaserowa operacja prostaty