Operacja laserowa

Laserowe rozbijanie kamieni

Laserowe rozbijanie kamieni lekiem na kamicę nerkową

kamica nerkowa

Laserowe rozbijanie kamieni i kamica nerkowa

Kamica nerkowa to choroba podstępna. Długo się ukrywa aby ostatecznie dać o sobie znać bólem. Najczęściej gdy złóg dostanie się do moczowodu. Lekiem na nią może być laserowe rozbijanie kamieni. Niepokojącym sygnałem, że dotknęła ona właśnie Ciebie jest ból w okolicy lędźwiowej, krew w moczu, nudności, wymioty lub gorączka. Na taki atak kolki nerwowej, nie pomogą leki przeciwbólowe, które zapewne otrzymasz na SOR. One zadziałają tylko doraźnie, konieczna jest konsultacja lekarska i usunięcie przyczyny problemu.

Początkowy etap kamicy nerkowej

Na początkowym etapie choroby może zdarzyć się, że kamień wydalisz samodzielnie, oddając mocz. Jeśli jednak przemieści się on do moczowodu, bólowi nie pomoże ani czas, ani zmiana pozycji ciała. Wtedy pomoże nieinwazyjne laserowe rozbijanie kamieni.

Zabieg usunięcia kamieni nerkowych kiedyś

Kiedyś zabieg usunięcia kamieni wymagał inwazyjnych metod oraz nacięć miąższu nerki i skóry, a to, jak każdy chirurgiczny zabieg, groziło komplikacjami. Dzisiaj taką metodę leczenia zastąpiła operacja laserowa. Jest to mało inwazyjny zabieg pozwalający na dotarcie do każdego miejsca układu kielichowo-miedniczkowego nerki. Zabieg ten może być wykonany nawet u pacjentów po operacjach chirurgicznych, podczas których nie udało się usunąć całkowicie złogów.

Laserowe rozbijanie kamieni nerkowych - dla kogo?

Laserowe rozbijanie kamieni nerkowych może być zastosowane zarówno u kobiet jak i mężczyzn w większości grup wiekowych. Ten nowoczesny zabieg znacznie skróci Twój czas pobytu w szpitalu. Najczęściej do jednego dnia, co jest bardzo korzystne jeśli zależy Ci na szybkim powrocie do pracy i krótkim okresie rekonwalescencji.

Ile trwa laserowe rozbijanie kamieni

Laserowe rozbijanie kamieni trwa maksymalnie do dwóch - trzech godzin i znacznie ogranicza powikłania, które mogłyby wystąpić po operacji chirurgicznej. Zabieg odbywa się po podaniu znieczulenia. Urolog wprowadza do nerki endoskop z kamerką, po czym przez endoskop wprowadza laser, którym kruszy kamienie. Dzięki temu jest w stanie rozbić nawet bardzo twardy kamień. Dzięki temu zabiegowi ryzyko uszkodzenia nerki jest ograniczone do minimum, nie jest ona bowiem ani nakłuwana, ani nacinana. Po zabiegu, przez kilka dni musisz nosić cewnik, ale nie przeszkadza on w codziennych czynnościach.

Umów się na konsultację lekarską

Jeśli czujesz, że ta choroba dotyczy właśnie Ciebie, umów się na konsultację lekarską. Urolog zleci odpowiednie badania i wdroży najlepsze dla Ciebie leczenie. Na badanie zapisz się jak tylko zobaczysz u siebie pierwsze objawy. Dzięki temu unikniesz męczących dolegliwości bólowych i pozbędziesz się problemu na długo.

kamica nerkowalaserowe rozbijanie kamienioperacja laserowalaserowe rozbijanie kamieni nerkowych

Powiązane wpisy

Leczenie prostaty laserem

Bezbolesne leczenie prostaty laserem

Laserowa operacja prostaty

Laserowa operacja prostaty i po bólu

Operacja prostaty laserem

Operacja prostaty laserem holmowym, a laser zielony