Operacja laserowa

Usuwanie prostaty laserem

Usuwanie prostaty laserem - szybko i bezboleśnie

usuwanie prostaty laserem

Usuwanie prostaty laserem - za i przeciw

Prostata jest to gruczoł krokowy wielkości orzecha włoskiego, który posiada każdy mężczyzna. Leczenie jej może polegać min. na czymś takim jak usuwanie prostaty laserem. Pełni on niezmiernie ważne funkcje w układzie moczowym oraz rozrodczym mężczyzny. Gruczoł ten bywa też niestety często powodem zmartwień panów, zwłaszcza po 50. roku życia, gdyż często następuje wraz z wiekiem jego przerost. Powoduje to szereg charakterystycznych dolegliwości, takich, jak nieodparta potrzeba częstego oddawania moczu, będąca niewspółmierna do ilości moczu faktycznie wydalanego; strumień moczu bywa coraz cieńszy, a jego ciśnienie coraz słabsze. Niekiedy pojawiają się też ślady krwi w spermie lub ból w okolicach penisa. Po przeprowadzeniu diagnostyki i stwierdzeniu przez lekarza przerostu prostaty konieczne jest usunięcie gruczołu.

Podstawowe metody leczenia prostaty

Jest kilka metod podejmowanych przez lekarzy, należą do nich: klasyczny zabieg operacyjny, radioterapia, naświetlania wewnętrzne, hormonoterapia, usuwanie prostaty laserem.Ta ostatnia metoda jest stosunkowo nowa wykorzystuje się kilka rodzajów laserów, najpopularniejsze metody:

Inne metody to usuwanie prostaty laserem tulowym oraz diodowym.

 

Korzyści z laserowego leczenia prostaty

Laserowa operacja prostaty przynosi wiele korzyści w porównaniu z tradycyjnym zabiegiem chirurgicznym:

  • Zabieg odbywa się w znieczuleniu dolędźwiowym, a nie ogólnym, co jest szczególnie ważne u mężczyzn w podeszłym wieku, często cierpiących na nadciśnienie lub cukrzycę, dla których narkoza stanowi zagrożenie życia.
  • Brak jest konieczności kilkudniowego pobytu w szpitalu zwykle pacjent jest wypuszczany do domu w przeciągu 24 48 godzin.
  • Metoda ta przynosi natychmiastowy efekt, który jest trwały.
  • Jest stosunkowo mało inwazyjna, co przekłada się na szybki powrót do zdrowia.
  • Działanie lasera jest niezwykle precyzyjne, co sprawia, że ryzyko powikłań jest minimalne w porównaniu do tradycyjnych, chirurgicznych metod.

Wady laserowych zabiegów

Wadą tej metody jest natomiast brak refundacji NFZ. Wiąże się to z kosztem, który należy samemu ponieść, a nie jest on mały. Ceny zaczynają się od 3500 zł wzwyż (nawet do ok. 10000 zł) w zależności od placówki i miasta. NFZ nie wyklucza jednak, że leczenie prostaty laserem będzie w przyszłości refundowane.

usuwanie prostaty laseremoperacja prostaty laserem zielonymoperacja prostaty laserem holmowymlaserowa operacja prostatyleczenie prostaty laserem

Powiązane wpisy

Laserowe usuwanie kamieni

Laserowe usuwanie kamieni to operacja mało inwazyjna

Operacja prostaty laserem

Operacja prostaty laserem holmowym, a laser zielony

Laserowa operacja prostaty

Laserowa operacja prostaty i po bólu

Laserowe rozbijanie kamieni

Laserowe rozbijanie kamieni lekiem na kamicę nerkową

Leczenie prostaty laserem

Bezbolesne leczenie prostaty laserem