Operacja laserowa

Leczenie prostaty laserem

Bezbolesne leczenie prostaty laserem

leczenie prostaty laserem

Laserowa operacja prostaty

Prostata jest gruczołem krokowym, którego choroby dotykają głównie mężczyzn w dojrzałym wieku. Najczęstszą chorobą jest łagodny przerost prostaty, który jest wyjątkowo dokuczliwy ze względu na problemy z aktywnością seksualną. Do tego przysparza kłopotów z zaciskaniem się rozrastającej się prostaty wokół cewki moczowej. Jeśli zatem masz problemy z oddawaniem moczu, wstajesz w nocy przy najmniej trzy razy żeby oddać mocz, a do tego zauważasz u siebie problemy ze wzwodem, czas pomyśleć o wizycie u lekarza. Czas pomyśleć o wdrożeniu odpowiedniego leczenia, jakim może być laserowa operacja prostaty. Pomyśl o tym jak tylko zauważysz problem, ponieważ przerost prostaty ma nie tylko wpływ na Twoją aktywność seksualną. Do tego nieleczony może rozwinąć się w zaawansowaną postać nowotworową.

Kto może potrzebować operacji prostaty laserem?

To schorzenie dotyka ok 50 procent mężczyzn którzy przekroczyli 60 rok życia. Ryzyko zachorowania wzrasta już po 50-tym roku życia. Ten intymny problem może rozwiązać leczenie prostaty laserem. Ta innowacyjna metoda łączy się ze znacznie mniejszą ilością powikłań niż tradycyjna operacja. Operacja, podczas której może zostać naruszony mięsień, który odpowiada za zamykanie szyjki pęcherza. To z kolei wywołuje wytrysk wsteczny czyli przemieszczanie się nasienia podczas orgazmu do pęcherza. operacja prostaty laserem pozwala uniknąć tego typu nieprzyjemnych konsekwencji oraz znacznie skróci czas pobytu w szpitalu po zabiegu.

Nieinwazyjny zabieg laserowy

Operacja prostaty laserem podobnie jak laserowe rozbijanie kamieni nerkowych pozwala także na uniknięcie uszkodzenia nerwów, które znajdują się za prostatą i odpowiadają za utrzymanie wzwodu. Dzięki temu nie wpłynie to na potencję seksualną. Laserowa operacja prostaty jest mało inwazyjną metodą i nie wymaga zakładania cewnika. Co za tym idzie ogranicza ryzyko infekcji dróg moczowych. Zmniejsza także możliwość krwawienia śródoperacyjnego. Może być stosowana u chorych, u których ze względu na inne schorzenia nie ma możliwości wykonania tradycyjnej operacji.

Nie czekaj z konsultacją medyczną

Z leczeniem prostaty nie powinno się zwlekać ani czekać do momentu aż choroba osiągnie zaawansowane stadium. Wtedy bowiem może okazać się konieczne wykonanie prostatektomii czyli zabiegu mającego na celu całkowite usunięcie prostaty.

leczenie prostaty laseremoperacja prostaty laseremlaserowe rozbijanie kamienilaserowa operacja prostaty

Powiązane wpisy

Laserowe rozbijanie kamieni

Laserowe rozbijanie kamieni lekiem na kamicę nerkową

Laserowa operacja prostaty

Laserowa operacja prostaty i po bólu

Operacja prostaty laserem

Operacja prostaty laserem holmowym, a laser zielony

Laserowe usuwanie kamieni

Laserowe usuwanie kamieni to operacja mało inwazyjna

Usuwanie prostaty laserem

Usuwanie prostaty laserem - szybko i bezboleśnie