Operacja laserowa

Operacja prostaty laserem holmowym

Operacja prostaty laserem holmowym i po problemie

operacja prostaty laserem holmowym

Operacja prostaty laserem holmowym

Przerost gruczołu krokowego (stercza) to schorzenie związane z naturalnym procesem który pojawia się z wiekiem każdego mężczyzny. Najczęściej choroba ta dotyka mężczyzn po 50 roku życia. Jednym z objawów raka prostaty są trudności w oddawaniu moczu oraz konieczność częstego korzystania z toalety zwłaszcza w nocy. Każdy mężczyzna z takimi objawami powinien udać się do urologa i zapyta się czy w jego przypadku jest możliwa operacja prostaty laserem holmowym.

Leczenie problemów z prostatą

Istnieją różne sposoby leczenia stercza w zależności od stopnia zaawansowania choroby. Chory może być leczony różnymi odmiennymi terapiami. Jedną ze sprawdzonych metod jest operacja prostaty laserem holmowym, która charakteryzuje się minimalną inwazyjną operacją przerośniętego gruczołu krokowego. Najczęstszym wskazaniem do operacja prostaty laserem są nawracające objawy ze strony dróg moczowych, które nie ustępują po leczeniu farmakologicznym. Do tych objawów można zaliczyć nawracające zatrzymanie moczu, krwiomocz spowodowany rakiem prostaty, niewydolność oraz kamica nerek, ból i pieczenie przy oddawaniu moczu a także nawracające zakażenia układu moczowego. Nie leczony łagodny przerost gruczołu krokowego może prowadzić do poważnych zaburzeń. Zalegający w pęcherzu mocz sprzyja rozwojowi infekcji oraz w tworzeniu się kamieni w pęcherzu moczowym.

Rozwiązanie poważnych problemów z prostatą

Operacja laserowa zapewnia skuteczne leczenie nawet mężczyznom z poważnie powiększoną prostatą. Laserowa operacja prostaty polega na usunięciu całego fragment zmienionego gruczołu. Ważne jest to, że usunięta tkanka pozwala na zbadanie jej w laboratorium pod kątem zaawansowania choroby oraz dalszej diagnostyki raka prostaty. W porównaniu do innych, starszych metod leczenia metod leczenia laserowe usuwanie prostaty umożliwia znacznie szybszą regenerację po zabiegu, a także pozwala pozbyć się przerostu gruczołu krokowego na zawsze. Udowodniono, że tego typu zabiegi są niezmiernie skuteczne albowiem zaledwie 2 procent mężczyzn wymaga ponownego leczenia.

Leczenie prostaty laserem ma wiele zalet, takie jak: minimalne ryzyko krwawienia, krótki czas cewnikowania po operacji, bardzo dobre efekty związane z przepływem moczu, krótki pobyt w szpitalu po zabiegu zaledwie do 24 godzin oraz szybszy czas rekonwalescencji.

operacja prostaty laserem holmowymoperacja prostaty laseremoperacja laserowalaserowa operacja prostatylaserowe usuwanie prostatyleczenie prostaty laserem

Powiązane wpisy

Usuwanie prostaty laserem

Usuwanie prostaty laserem - szybko i bezboleśnie

Laserowe usuwanie kamieni

Laserowe usuwanie kamieni to operacja mało inwazyjna

Operacja prostaty laserem

Operacja prostaty laserem holmowym, a laser zielony

Laserowa operacja prostaty

Laserowa operacja prostaty i po bólu

Laserowe rozbijanie kamieni

Laserowe rozbijanie kamieni lekiem na kamicę nerkową