Operacja laserowa

Operacja prostaty laserem

Operacja prostaty laserem holmowym, a laser zielony

operacja prostaty laserem

Operacja prostaty laserem holmowym a zielonym

Jak wynika ze statystyk, na niezłośliwy przerost prostaty cierpi w naszym kraju co drugi mężczyzna po 60 roku życia. Jeszcze do niedawna, leczono mężczyzn jedynie farmakologicznie - dopiero niedawno przeprowadzona została pierwsza operacja prostaty laserem. Taką operację można wykonać m.in. laserem holmowym lub zielonym. Czym różnią się poszczególne operacje? Dowiedz się!

Zielony laser - jak wygląda operacja?

Operacja prostaty laserem zielonym przeznaczona jest przede wszystkim dla tych pacjentów, którym dokuczają silne dolegliwości dyzuryczne na skutek przerostu gruczołu krokowego. Zabieg jest w stanie zapewnić mężczyźnie powrót do pełnej aktywności zawodowej oraz seksualnej, nawet kilka dni po zabiegu. Światła lasera pochłaniane jest przez oxyhemoglobinę krwinek czerwonych a towarzyszący efekt termiczny wywołuje natychmiastowe zamykanie naczyń krwionośnych i odparowanie tkanki z prostaty. operacja prostaty laserem zielonym wykonywana jest w znieczuleniu, bez cięcia chirurgicznego. Efekt możemy zauważyć nawet w ciągu kilku dni.

Operacja laserem holmowym - co i jak?

Zabieg wykonywany przy pomocy lasera holmowego jest minimalnie inwazyjną terapią przerośniętego gruczoły krokowego. Zapewnia jednak skuteczne leczenie - usuwa cały fragment zmienionego gruczołu i jednocześnie pozwala zachować usuniętą tkankę. Operacja prostaty laserem holmowym to rozwiązanie dla mężczyzn posiadających kamice pęcherza moczowego, nawrotowe infekcje czy przeszkodę podpęcherzową w odpływie moczu. Takie laserowe rozbijanie kamieni jest najlepszym wyjściem w takiej sytuacji.

Operacja prostaty

Operacja polega na radykalnym i całkowitym usunięciu gruczolaka stercza. Czas rekonwalescencji jest na szczęście krótki. Pacjent bardzo szybko dochodzi do siebie i wraca do pełnej sprawności - efekt możemy zauważyć nawet po kilku dniach. Laserowa operacja prostaty jest świetnym rozwiązaniem. Warto się na nią zdecydować, jeśli mamy styczność z jakimikolwiek wskazaniami do wykonania tego zabiegu. Nie bez powodu coraz więcej osób decyduje się na to rozwiązanie.

operacja prostaty laseremoperacja prostaty laserem zielonymoperacja prostaty laserem holmowymlaserowe rozbijanie kamienilaserowa operacja prostaty

Powiązane wpisy

Laserowa operacja prostaty

Laserowa operacja prostaty i po bólu

Laserowe rozbijanie kamieni

Laserowe rozbijanie kamieni lekiem na kamicę nerkową

Leczenie prostaty laserem

Bezbolesne leczenie prostaty laserem

Laserowe usuwanie kamieni

Laserowe usuwanie kamieni to operacja mało inwazyjna

Usuwanie prostaty laserem

Usuwanie prostaty laserem - szybko i bezboleśnie